Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Likwidacja Agencji Pocztowej Nowa Wola

Region Sieci w Białymstoku informuje, iz z dniem 1 maja 2014r. nastąpi likwidacja Agencji Pocztowej Nowa Wola. Powyższe podyktowane jest bardzo niskim wskaźnikiem zainteresowania realizacją usług pocztowych przez mieszkańców wsi Nowa Wola.

W związku z likwidacją w/w placówki obsługa mieszkańców Nowej Woli w zakresie usług pocztowych odbywać się będzie za pośrednictwem listonosza, który będzie docierał do każdego adresata i realizował taki sam zakres usług jak dotychczas.

Spotkanie informacyjne pt. „Pożyczki i poręczenia szansą na rozwój – dostępne formy wsparcia przedsiębiorstw z Funduszy Europejskich”

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Białymstoku zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Pożyczki i poręczenia szansą na rozwój – dostępne formy wsparcia przedsiębiorstw z Funduszy Europejskich”, dotyczące możliwości pozyskania pozadotacyjnego wsparcia finansowego z Funduszy Europejskich przez przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej: Spotkanie informacyjne pt. „Pożyczki i poręczenia szansą na rozwój – dostępne formy wsparcia...

Wnioski o udzielenie pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wpierania rynku wieprzowiny

Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że do dnia 30 maja 2014 r. można składać Wnioski o udzielenie pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny.  

 

Czytaj więcej: Wnioski o udzielenie pomocy finansowej w ramach nadzwyczajnych środków wpierania rynku wieprzowiny

Zaproszenie do badań ankietowych realizowanych przez statystykę publiczną

Urząd Statystyczny w Białymstoku informuje, że zostaną przperowadzone (wg załączonego harmonogramu) badania ankietowe w wylosowanych gospodarawach domowcych i rolnychna terenie naszej gminy, metodą wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Badanie to będzie przeprowadzane w celach czysto statystycznych, dlatego też zachęcamy do wzięcia w nim udziału.

Czytaj więcej: Zaproszenie do badań ankietowych realizowanych przez statystykę publiczną

Stypendium Jolanty i Leszka Czarnieckich dla zdolnych maturzystów

Ruszyła VII edycja programu stypendialnego Indeks Start2Star.Program „IndeksStart2star” jest obecnie jedynym takiego rodzaju programem realizowanym na terenie kraju. 

Czytaj więcej: Stypendium Jolanty i Leszka Czarnieckich dla zdolnych maturzystów

Informacja o waloryzacji emerytur i rent rolniczych

kskrusJednostki organizacyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, na podstawie art. 48 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, w związku z art. 94 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, od 1 marca 2014 r., przeprowadzają akcję waloryzacji emerytur i rent rolniczych

Czytaj więcej: Informacja o waloryzacji emerytur i rent rolniczych

Zaproszenie na Sesję Rady Miejskiej 20 marca

Zapraszamy na  XXXII Sesję Rady Miejskiej w Michałowie  w dniu 20 marca (czwartek) o godz. 10.00 która odbędzie się w sali narad Urzędu  Miejskiego ul. Białostocka 11.

Czytaj więcej: Zaproszenie na Sesję Rady Miejskiej 20 marca

"Zamieszkać w Michałowie"

10 marca 2014 r. na portalu NaszDziennik.pl ukazał się artykuł pt. "Zamieszkać w Michałowie", w którym z burmistrzem Michałowa rozmawiał pan Adamem Białous.

Serdecznie zapraszamy do jego lektury na stronę http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/70735,zamieszkac-w-michalowie.html?d=1.

List otwarty Prezesa KRUS do rolników "Nie daj się wkręcić"

Prezes KRUS, Artur Brzóska, apeluje o zwiększenie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym.

Treśc listu dostępna na stronie: http://www.krus.gov.pl/komunikaty/dokument/artykul/list-otwarty-prezesa-krus-do-rolnikow/.

Dyżur Konsultanta Funduszy Europejskich.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zaprasza na Dyżur Konsultanta Funduszy Europejskich, któryodbędzie się w Urzędzie Miejskim w Michałowie w dniu 18.03.2014,w godz. 10.00 – 14.00

Czytaj więcej: Dyżur Konsultanta Funduszy Europejskich.

Budujące Czwartki w Białymstoku– cykl spotkań na temat budownictwa energooszczędnego

Zapraszamy zainteresowanych budownictwem energooszczędnym na ogólnopolski cykl bezpłatnych spotkań, skierowany do Inwestorów indywidualnych, pozwalający zdobyć niezbędną wiedzę na temat energooszczędnego budowania.

Czytaj więcej: Budujące Czwartki w Białymstoku– cykl spotkań na temat budownictwa energooszczędnego

Regulacje prawne dotyczące produkcji pierwotnej, sprzedaży bezpośredniej i gospodarstw agroturystycznych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że jest organem właściwym w sprawach rejestracji oraz zatwierdzenia zakładów, które produkują lub wprowadzają do obrotu żywność pochodzenia niezwierzęcego.

Czytaj więcej: Regulacje prawne dotyczące produkcji pierwotnej, sprzedaży bezpośredniej i gospodarstw...

Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku wybierany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 KWIETNIA 2014

CHOROBY WEKTOROWE

Czytaj więcej: Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia

VI edycja konkursu - "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła VI edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość". Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. 

Czytaj więcej: VI edycja konkursu - "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Afrykański pomór świń na terenie Polski

Rozporządzenie nr 2/2014 Wojewody Podlaskiego z dnia 20 lutego 2014r. w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń na obszarze przekraczającym obszar jednego powiatu.

Treść Rozporządzenia dostępna tutaj.

Składanie pitów przez internet za pośrednictwem systemu e-Deklaracje

Pani Maria Suszczyńska, Dyrektor Izby Skarbowej w Białymstoku, zachęca mieszkańców Podlasia do składania PIT-ów przez Internet za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. 

 

Czytaj więcej: Składanie pitów przez internet za pośrednictwem systemu e-Deklaracje

Afrykański pomór świn na terenie Białorusi i Litwy

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno podpisał w dniu 7 lutego 2014 r. Rozporządzenie nr 1/2014 Wojewody Podlaskiego z dnia 7 lutego 2014 r. w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Białorusi i Litwy oraz możliwości jego przeniesienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej: Afrykański pomór świn na terenie Białorusi i Litwy

Konferencja "Główne czynniki rozwoju regionów peryferyjnych na przykładzie województwa podlaskiego"

Urząd Marszałkowski w Białymstoku zaprasza na konferencję z udziałemwybitnego specjalisty od spraw regionów Andrés Rodríguez-Pose, która odbędzie się 20 lutego 2014r. w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Świerkowa 20).

 

Czytaj więcej: Konferencja "Główne czynniki rozwoju regionów peryferyjnych na przykładzie województwa podlaskiego"

Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje o Walentynkowej akcji profilaktycznej zorganizowanej przez Krajowe Centrym ds. AIDS zachęcającej do bezpłatego wykonania tesku w kierunku HIV przez osoby pełnoletnie.

Czytaj więcej: Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test.

Informacja w sprawie utraty dowodu osobistego

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nikt nie może zatrzymywać dowodu osobistego, chyba, że możliwość taka wynika z wyraźnego uregulowania zawartego w przepisach prawa.Utrata dowodu osobistego powinna zostać niezwłocznie zgłoszona w dowolnym organie gminy

Czytaj więcej: Informacja w sprawie utraty dowodu osobistego

Więcej artykułów…

Podkategorie

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 3
Wczoraj: 34
Bieżący tydzień: 164
Poprzedni tydzień: 482
Bieżący miesiąc: 1650
Poprzedni miesiąc: 1924
Ogółem: 171435

Poland 82.6%United States 8.7%Canada 1.5%Russian Federation 1.1%