W Polsce znów głośno o Michałowie

kspodatkowyrajRadiowa „Trójka”, RMF FM, „Wprost”, Uważam RZE”, „Gazeta Wyborcza”, Onet.pl – ogólnopolskie media znów informują o tym, że w Michałowie nie trzeba płacić podatków od nieruchomości. W poniedziałek, 24 marca, o naszej gminie dobrze znów mówił cała Polska.

Po raz kolejny dzięki decyzji radnych o zwolnieniu mieszkańców z podatków od nieruchomości Michałowo ma ogólnopolską promocję. I do tego bezpłatną. Od samego rana największe serwisy internetowe oraz ogólnopolskie media przypominają Michałowie – pierwszej gminie bez podatku. Kolejni dziennikarze przesyłają pytania bądź przeprowadzają wywiady telefoniczne – możemy więc spodziewać się kolejnych pozytywnych publikacji.

Warto przytoczyć fragment tekstu opublikowanego przez "Uważam RZE".

"Choć wielu politykom i samorządowcom wydaje się inaczej, Polacy potrafią liczyć i naprawdę nie jest im wszystko jedno, czy zapłacą wyższy czy niższy podatek. W Polsce jeszcze nadal mało kto rozumie, że stawki podatkowe powinny stanowić instrument prowadzenia aktywnej polityki rozwoju gmin, powiatów czy województw. Burmistrz maleńkiego Michałowa zawstydził tym samym polityków sprawujących władzę nad znacznie większymi zbiorowościami".

Ogółem: 196667

Poland 83.3%United States 8.4%Germany 1.5% 1.3%