Gorąca sobota (28/07/2012) w Michałowie !!!

W sobotę- 28/07/2012 zapraszamy do Michałowa na kulturalne przeżycia w pigułce!

Prezentujemy Podlaską Oktawę Kultur i Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep. Już od godz 12:00 w Amfiteatrze Miejskim w Michałowie, Stowarzyszenie Kulturalne "Pacztówka" z Policznej przy finansowym wsparciu MKiDN oraz Urzedu Miejskiego w Michałowie i Gminnego Ośrodka Kultury – partnerów festiwalu, zaprezentuje spektakle teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to coroczna impreza wędrowna, inspirowana Podlasiem i puszczą, która na stałe wpisała sie już w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Michałowie. W trasę po wschodnich, podlaskich miejscowościach, gdzie teatr gości bardzo rzadko wyrusza Festiwal Wertep. W każdej z miejscowości daje nawet po 10 spektakli.W Michałowie planowanych jest 9 spektaki od godz. 12:00 do 21:00 Wystawiane są przedstawienia dla dzieci i dorosłych, komedie i tragedie, widowiska plenerowe i salowe. Do tej pory zagrały grupy z Białorusi, Ukrainy, Danii i Polski, artyści z USA i Czech.

Równolegle od godz 17:00 ze śpiewem na ustach i tanecznym krokiem wchodzi na scenę amfiteatru miejskiego w Michałowie Podlaska Oktawa Kultur - V Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru. Festiwal ten prezentuje kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów reprezentujących zamieszkałe na Podlasiu mniejszości narodowe. Jest to festiwal współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy artystami. Stwarza szansę uczestnikom i widzom na zapoznanie się z bogactwem kultury i tradycji Podlasia oraz krajów Europy wschodniej. Jednocześnie uczy tolerancji i szacunku do odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych różnych narodów. Organizatorem jest  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury przy wsparciu GOK i UM Michałowo.

Jako atrakcje towarzyszące pojawią sie wystawcy i wytwórcy rękodzieła ludowego. Można będzie spróbować i kupić regionalne jadło, swojskie wędliny, sery, ogórki, przetwory.

Zapraszamy na cały dzień do Michałowa! Warto!

• oktawa_kultur_2012_plakat
  • wertep_plakat_2012