Vinaora Nivo Slider

Zalew w Michałowie

Rozmiar czcionki:

 

PROJEKT PN. „ZBIORNIK MAŁEJ RETENCJI WODNEJ MICHAŁOWO”

WSPÓŁFINANSOWANY JEST PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ
Z SEKTOROWEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO

 

Inwestor: Wojewódzki Zarząd Melioracji Wodnych w Białymstoku

Wartość inwestycji: 4 268 341 PLN

UE: 1 745 503 PLN

Budżet Państwa: 2 522 838

Dokumentacja projektowa zrealizowana ze środków Gminy Michałowo: 99 430 PLN

Okres realizacji projektu: 2006-2008 r.

 

Zalew w Michałowie to nowy zbiornik wodny, wybudowany stosunkowo niedawno w tej miejscowości dzięki funduszom unijnym. Obok zalewu usytuowany jest amfiteatr.

Miejsce to powstało do prowadzenia cyklicznych imprez organizowanych właśnie nad tym zalewem. Bardzo mądrze pomyślano o trybunach, na których może usiąść i podziwiać scenę spora liczba osób. Jedną z imprez organizowaną tutaj są Dni Michałowa.

Wracając jednak do samego zalewu to panuje tutaj ład i porządek. Trawa przystrzyżona, brak śmieci i duża liczba ławeczek. Zalew w Michałowie położony jest na skraju miejscowości, co bez wątpienia ma duże znaczenie jeżeli chodzi o ciszę tego miejsca. Nie jeżdżą tutaj samochody, nie hałasują fabryki a drzewa i przyroda wokół dostarczają kojącej ciszy.

Każdy z nas ma wybór, gdzie chce odpocząć nad tym zalewem. Możemy rozbić się na piasku, czyli na małej plaży, możemy również usiąść na trawce. Idąc dalej będzie mniej ludzi, co zapewne wykorzystają zwolennicy ciszy i odosobnienia.

Nasze pociechy także będą miały frajdę z przebywania na tym zalewie. Tuż przy nim powstał mały plac zabaw, z jego główną atrakcją, czyli zjeżdżalnią linową. Wystarczy wejść na wieżyczkę, chwycić mocowanie i zjechać na nim po linie kilkanaście metrów dalej.

 

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 29
Wczoraj: 51
Bieżący tydzień: 29
Poprzedni tydzień: 322
Bieżący miesiąc: 909
Poprzedni miesiąc: 1640
Ogółem: 187946

Poland 85.8%United States 7.2%United Kingdom 1.3% 0.9%