Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Michałowo w 2014 roku

Burmistrz Michałowa w ramach „Planu ochrony przed szkodliwością azbestu i program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Michałowo na lata 2009 – 2032” informuje, że przyjmuje zgłoszenia o ujęcie w projekcie:

„Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Michałowo” w 2014 roku.

Projekt będzie sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w zakresie zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Dofinansowanie może wynieść do 100% kosztów kwalifikowanych zadania.

Koszty związane z zakupem i wykonaniem nowego pokrycia dachowego ponosi właściciel nieruchomości.

Dofinansowanie mogą otrzymać osoby fizyczne, które posiadają tytuł prawny do nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Michałowo, planujące w 2014 r. usunięcie wyrobów zawierających azbest ze swoich posesji.

Mieszkańcy zainteresowani nieodpłatnym przekazaniem wyrobów zawierających azbest ze swoich nieruchomości mogą do dnia 17.01.2014 r. złożyć stosowny wniosek do tutejszego Urzędu Miejskiego – ul. Białostocka 11 (pokój nr 5).

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Michałowie w Referacie Inwestycyjno – Geodezyjnym, tel. 85 713 17 81

Burmistrz Michałowa

mgr Marek Nazarko

Formularze do pobrania:

WNIOSEK o dofinansowanie zbiórki, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest

OCENA stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest

INFORMACJA o wyrobach zawierających azbest

Poland 83.4%United States 7.5%Germany 1.3%Canada 1.3%