kslotnisko2Według Kuriera Porannego budowa lotniska w Topolanach ma się opłacać. Podlasianie będą latać m.in. do Gdańska, Brukseli i Skandynawii. Inwestycja ma zacząć przynosić zyski po 8-9 latach. Tak wynika z analizy finanowo-ekonomicznej dla budowy lotniska regionalnego.

Według informacji przekazanych przez gazetę w pierwszym roku jego funkcjonowanie skorzystać ma z niego blisko 180 tysięcy osób. Przeanalizowano to, jakie loty powinny być uruchomione w pierwszej kolejności. Są to połączenia do Wrocławia, Gdańska i Szczecina, a także do Londynu, Brukseli i do Włoch. Te propozycje powstały na podstawie danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Instytutu Turystyki.

Gotowy jest już raport środowiskowy, który od kilku miesięcy analizuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Więcej w „Kurierze Porannym” (07.10.2013)

Poland 87.7%United States 5.8% 1.3%Germany 1.3%