Weekend w Michałowie – Jubileusz pięciolecia nadania praw miejskich

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt pn. „Weekend w Michałowie – Jubileusz pięciolecia nadania praw miejskich”

współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej

w ramach Osi 4 LEADER

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

W dniu 06.05.2013 r. został złożony wniosek o przyznanie pomocy na realizację operacji pn.: „Weekend w Michałowie – Jubileusz pięciolecia nadania praw miejskich” w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów. Planowana operacja uchwałą Rady LGD Puszcza Knyszyńska została wybrana do dofinansowania i mieści się w ramach limitu środków przeznaczonych na konkurs.

Beneficjent: Gmina Michałowo

Planowany cel operacji: zwiększenie liczby turystów odwiedzających gminę, aktywizacja mieszkańców i umacnianie poczucia tożsamości społeczności lokalnej

Okres realizacji: 2013-2014 r.

Całkowity koszt operacji: 77 656,74PLN

Wnioskowana kwota pomocy: 50 000 PLN

Planowana operacja dotyczy organizacji ważnego wydarzenia kulturalnego pn. „Weekend w Michałowie - Jubileusz pięciolecia nadania praw miejskich”. Nadrzędnym celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej Gminy Michałowo oraz pobudzenie aktywności społeczno-kulturowej mieszkańców. Celem promocji wewnętrznej jest przede wszystkim przekonanie mieszkańców do utożsamienia się z własną miejscowością oraz umacnianie poczucia jedności i dumy lokalnej społeczności. Władze samorządowe Michałowa pragną wykreować nowy, pozytywny wizerunek gminy przyjaznej mieszkańcom i atrakcyjnej turystycznie. Ponieważ jest to impreza mająca na celu promocję gminy, do jej organizacji zostaną zaangażowane wszystkie znaczące instytucje działające na terenie gminy tj.: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka oraz Pracownia Filmu Dźwięku i Fotografii. Każda z tych instytucji podczas „Weekendu w Michałowie” będzie miała przygotowaną niecodzienną ofertę promującą swoją jednostkę, skierowaną zarówno do mieszkańców, jak i turystów. "Weekend w Michałowie" jest zaplanowany w dn. 6-8 czerwca 2014 r. W trakcie jego trwania odbędą się występy zespołów lokalnych i zagranicznych oraz koncert zaproszonej gwiazdy. Ponadto przeprowadzone zostaną także turnieje sportowe, gry i zabawy dla dzieci. Gmina będzie miała możliwość zaprezentowania swojego dorobku artystycznego oraz produktów regionalnych. Obchodom jubileuszu pięciolecia uzyskania praw miejskich towarzyszyć będzie dodatkowo organizacja akcji i konkursów aktywizujących mieszkańców gminy.

Poland 88.8%United States 4.6% 1.2%Germany 1%