Otwarcie PFDF w Michałowie

W ramach obchodów Festiwalu Muzyki i Ognia w Michałowie odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografi w Michałowie.

Tysiące fotografii, pocztówek, map i nagrań to prawdziwe drzwi w przeszłość. Tomasz Wiśniewski długo szukał dla swoich zbiorów takiego miejsca, w którym mógłby się nimi dzielić z innymi. To właśnie burmistrz Michałowa - Marek Nazarko, zdecydował, że miasto zyska muzeum - nie dość, że z prawdziwego zdarzenia, to jeszcze ambitne i z pomysłem.

Pracownia PFDF jest jedyną w swoim rodzaju galerią w Polsce. W jej zbiorach znajduje się 10 tysięcy pocztówek i starych fotografii, mapy, grafiki, szkice, znaczki pocztowe. Do tego zbiory dotyczące II wojny światowej, m. in. kolejnych 10 tysięcy zdjęć zrobionych przez żołnierzy Wermachtu i Luftwaffe.

W jednej z sal wystawowych umieszczono 9 paneli interaktywnych, za pośrednictwem których można obejrzeć 50 godzin materiałów filmowych. Na razie. W pracowni bowiem trwają prace nad dalszą dygitalizacją zbiorów.
Przez cały czerwiec odwiedzać ją będzie można od wtorku do piątku, od 9 do 16, bezpłatnie. Obok funkcji wystawienniczej Galeria spełniać będzie także cele edukacyjne, aktywizujące nie tylko lokalną młodzież, ale także wszelkiego rodzaju pasjonatów lokalnej historii. Planowana jest organizacja wystaw, warsztatów filmowych, fotograficznych i działań teatralnych.

• pfdf01
  • pfdf02