Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Potencjał gospodarczy Gminy Michałowo

Gmina Michałowo posiada duży potencjał rozwoju gospodarczego. Dzięki wyjątkowym wartościom przyrodniczym i kulturowym staje się miejscem atrakcyjnym dla indywidualnych inwestycji w zakresie mieszkalnictwa rodzinnego. Ważna jest również otwartość samorządu, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Gmina posiada aktualne plany zagospodarowania przestrzennego. W Michałowie oraz przy drodze Białystok - Michałowo przygotowane są tereny inwestycyjne o różnorodnych powierzchniach od 1 ha, 10 ha do 200 ha (dodatkowe 353 ha w Topolanach). Jeśli dodamy niskie podatki i zaplecze kadrowe to łatwo zrozumieć dlaczego Michałowo jest atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów.

Dzięki podejmowanym przez Burmistrza Marka Nazarko inicjatywom miasto staje się coraz ważniejszym punktem na kulturalnej i gospodarczej mapie województwa podlaskiego, a gmina zalicza się do grupy najbardziej dynamicznie rozwijających się w regionie. Podkreślił to we wrześniu 2012 r., podczas wizyty w Michałowie, Prezydent RP Bronisław Komorowski podkreślając, że Michałowo jest oceniane jako lider w skali ogólnopolskiej. Gmina ma bardzo duże doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Większa część projektów i inwestycji w gminie realizowana jest właśnie dzięki otrzymanym funduszom z UE. obecnie aktywnie przygotowuje się do nowej perspektywy finansowej. Duży akcent kładziony jest na inwestycje związane z wprowadzaniem tzw. „zielonych technologii”.

Oprócz wymienionych wcześniej najważniejszych inwestycji obecnie realizowane są kolejne. W ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Michałowo” powstaje infrastruktura pozwalająca na swobodny dostęp do szerokopasmowego internetu. Natomiast w ramach projektu Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w gminie Michałowo” planowana jest rewitalizacja obszaru położonego w obrębie dawnego rynku w Michałowie. Obejmie on również inne działania, w tym m.in. rekultywację plaży, budowę wieży widokowej i budowę pomostu drewnianego nad Zalewem Siemianówka w Bondarach. Dodatkowo wkrótce rozpocznie się budowa miejskiego targowiska. Zaplanowano budowę wiaty, zadaszenie terenów wystawienniczo-handlowych oraz zagospodarowanie terenu. Powstanie również budynek sanitarno-magazynowy.

Poland 86.1%United States 6% 1.4%Germany 1.4%