Jak dojechać?

Gmina Michałowo zajmuje środkowo-wschodnią część województwa podlaskiego. Pod względem powierzchni, jest jedną z największych w województwie. Wynosi ona 409,19 km2 (13,7% powierzchni powiatu białostockiego). Na obszarze gminy znajduje się 76 miejscowości, w tym 27 sołectw. Jej powierzchnia to blisko 410 km2. Gmina liczy 7332  mieszkańców, z czego 3271 żyje w stolicy gminy – Michałowie.

Miasto Michałowo położone jest 36 km na wschód od Białegostoku oraz 30 km od granicy z Białorusią.

Gmina Michałowo graniczy:

• od południa z gminą Narewka (długość granicy 26,3 km);
  • od południa z gminą Narew (długość granicy 23,4 km);
  • od północy i północnego – zachodu z gminą Gródek (długość granicy 62,3 km);
  • od zachodu z gminą Zabłudów (długość granicy 24,0 km);
  • od wschodu Gmina Michałowo graniczy z Białorusią. Jest to granica państwowa a zarazem Unii Europejskiej i wynosi 19,61 km.

Miasto Michałowo położone jest w odległości 38 kilometrów od Białegostoku (stolicy Województwa Podlaskiego), w którym swoje siedziby mają wszystkie urzędy administracji państwowej oraz samorządowej.

Zobacz na Google Maps!

Zobacz na Zumi!

Z Białegostoku do Michałowa regularnie kursują autobusy PKS oraz prywatna linia przewozowa.

Rozkład jazdy PKS z Białegostoku znajdziesz tutaj.

Rozkład jazdy PKS z Michałowa znajdziesz tutaj.

Rozkład jazdy prywatnej linii znajdziesz tutaj

Poland 83.9%United States 7.7%Germany 1.4%Canada 1.4%