Lepszy dostęp do Internetu i 100 komputerów dla mieszkańców

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka

22 listopada Burmistrz Michałowa Marek Nazarko oraz Dyrektor Władzy Wdrażającej Projekty Europejskie Anna Siejda podpisali umowę na dofinansowanie projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gminy Michałowo". Jego celem jest zwiększenie dostępności do szerokopasmowego Internetu na terenie gminy.

W ramach projektu przewiduje się realizację głównych działań, takich jak:

- zapewnienie  dostępu do Internetu beneficjentom (w sumie 100 gospodarstw domowych),

- zakup sprzętu komputerowego z systemem operacyjnym i pakietem biurowym oraz, podłączenie Internetu,

- szkolenia beneficjentów z zakresu obsługi sprzętu komputerowego oraz aplikacji komputerowych i Internetu.

- budowę 11 punktów bezprzewodowego, darmowego dostępu do Internetu, zlokalizowanych na budynkach samorządowych w miejscowościach Nowa Wola, Bondary, Hieronimowo, Juszkowy Gród, Michałowo i Szymki, Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Wartość dofinansowania wynosi 1 569 286,24 zł, Projekt będzie realizowany od 1.01.2013 do 31.12.2015 roku. Nabór beneficjentów projektu planowany jest na pierwszy kwartał 2013 roku.

Szczegółowe informacje na temat naboru i warunki uczestnictwa w projekcie zostaną opublikowane na początku roku 2013 na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Michałowie, stronie internetowej www.michalowo.eu oraz "Gazecie Michałowa".

Poland 83.9%United States 7.7%Germany 1.4%Canada 1.4%