Vinaora Nivo Slider

Harmonogram realizacji projektu niskoemisyjnego

Rozmiar czcionki:

  Samorząd Michałowa pozyskał 4,2 mln złotych dofinansowania z RPOWP w konkursie dotyczącym strategii niskoemisyjnych. Całkowita wartość projektu to 5,5 mln złotych. Zakończenie realizacji projektu jest planowane na IV kwartał 2020 roku.

 

Zakładane terminy realizacji projektu:

  • Jesień 2019 roku - Modernizacja oświetlenia ulicznego. W ramach inwestycji na wszystkich ulicach w Michałowie tradycyjne latarnie uliczne zostaną zamienione na energooszczędne lampy LED ( w sumie zaintalowanych zostanie ponad 550 punktów świetlnych)
  • Jesienią 2019 rozpocznie się budowa sieci cieplnej.  W wyniku realizacjii inwestycji obiekty gminne w Michałowie (Szkoła Podstawowa , MOSiR, Gminne Przedszkole, Ośrodek Zdrowia, Urząd Miejski i GOK)  zostaną przyłączone do ciepłociągu. Zakończenie realizacji inwestycji (uruchomienie przyłącza w ostatnim z ww. obiektów) planowane jest na II kwartał 2020r.
  • Wiosną 2020 roku  na terenie miasta Michałowo zostanie zainstalowany system pomiaru jakości powietrza tj. analizy pyłu zawieszonego PM1-, PM 2,5, PM 1,0 i innych paprametrów.

Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska i zdrowie ludzi, redukując emisję dwutlenku węgla – o 100 procent w przypadku budowy sieci cieplnej wraz z przyłączami oraz o ponad 78 procent w przypadku modernizacji oświetlenia ulicznego. Tym samym stan środowiska, a przede wszystkim jakości powietrza w Michałowie znacznie się poprawią. Dodatkowym efektem inwestycji będą znaczne oszczędności finansowe.

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Ogółem: 212019

Estonia 100%