Symbole gminy

Statut Gminy Michałowo

Herb Michałowa

• herb

pobierz herb w formacie wektorowym (Corel Draw 9)

Hymn Michałowa "Nasza Mała Ojczyzna"

(Słowa – Aniela Monach, Muzyka- Mirosław Krysztopa)

Pobierz tekst hymnu (PDF)

Logo promocyjne Michałowa (projekt Marcin Tur)

niezabutka zapomnij cien

Logo Michałowa nawiązuje do dawnej, ale wciąż pamiętanej przez mieszkańców nazwy miejscowości istniejącej tu przed założeniem Michałowa, która w lokalnym dialekcie oznaczała Niezapominajkę. Jest symbolem rozwijającego się i nowoczesnego miasta, które pamięta i pielęgnuje swoją historię jak również jest silnie związane z otaczającą je piękną i wyjątkową przyrodą.
Kolorystyka Loga została zaczerpnięta z barw heraldycznych miasta - błękitu i zieleni, jak również z naturalnych kolorów kwiatu niezapominajki bujnie porastającego okoliczne nadrzeczne łąki.
Hasło promocyjne miasta, jak niezapominajka przywołuje obraz nowoczesnego i szybko rozwijającego się miasta i gminy, z bogatym krajobrazem kulturowym i przyrodniczym, którego długo nie zapomnisz!

Poland 85.1%United States 7.1%Canada 1.5%Germany 1.3%