przedszkole button zgkim button
bip button epuapi button rcl button geoportal button puszcza button wrotapodlasia button podlaskie button panoramy button

Susza 2018

Informacja dotycząca składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku suszy w 2018 r.

Burmistrz Michałowa informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku suszy w 2018 r.

Wnioski dostępne są w Urzędzie Miejskim w Michałowie, w pokoju Nr 9 oraz na stronie internetowej urzędu gminy.

Termin składania wniosków od 18.06.2018 r. do 30.06.2018 r.

(z możliwością przedłużenia, o czym rolnicy zostaną poinformowani w sposób zwyczajowo przyjęty)

W celu ustalenia średniego %  obniżenia rocznej produkcji w gospodarstwie zgłaszający będzie musiał podać we wniosku uprawy, w których wystąpiły szkody oraz wszystkie pozostałe inne uprawy – w oparciu o powierzchnię upraw wykazaną przez rolnika we wniosku  o dopłaty obszarowe na rok 2018.

Ponadto rolnicy prowadzący produkcję zwierzęcą zobowiązani są do podania podczas szacowania przez komisję - rocznej wielkości produkcji towarowej poszczególnych grup zwierząt gospodarskich oraz mleka, (jako średnia roczna produkcja ustalona na podstawie 3 ostatnich lat).

W związku z brakiem możliwości poprawy podpisanych protokołów prosimy o rzetelne wypełnienie oświadczeń zgodnie z wnioskiem o przyznanie płatności za rok 2018 składanym do ARIMR.

Pliki do pobrania:

wniosek rolnika o oszacowanie szkód

załącznik nr 1 – oświadczenie o plonach

załącznik nr 2 – oświadczenie o ilości zwierząt

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Ogółem: 193261

Poland 82.4%United States 9.4%Germany 1.6%United Kingdom 1.1%