Informacja w sprawie wystąpienia strat w uprawach rolniczych spowodowanych przez suszę na terenie Gminy Michałowo.

W związku z długotrwałym okresem braku opadów atmosferycznych informuję, że została powołana przez Podlaski Urząd Wojewódzki komisja ds. oszacowania strat na obszarach dotkniętych suszą w gospodarstwach rolnych, która miała miejsce w okresie od 21.06.2015r. do 20.08.2015r. na terenie gminy Michałowo, (według IX okresu monitoringu realizowanego przez IUNG w Puławach).

W przypadku wystąpienia strat w uprawach polowych (kukurydza na zielonkę, ziemniaki, krzewy owocowe, drzewa owocowe, warzywa gruntowe, rośliny strączkowe, użytki zielone, trawy na gruntach ornych) spowodowanych przez skutki suszy, zainteresowani rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie strat w Urzędzie Miejskim w Michałowie, ul. Białostocka 11, pok. 9  do dnia 30.09.2015r.

Komisja może dokonywać oszacowań szkód tylko dla upraw będących w okresie wegetacji oraz upraw niezebranych.

Wniosek do pobrania poniżej oraz dostępny w Urzędzie Miejskim w Michałowie.

1. Wniosek rolnika.
  2. Oświadczenie rolnika o powierzchni upraw i plonów.
  3. Oświadczenie rolnika o produkcji zwierzęcej.

Poland 83.9%United States 7.7%Germany 1.4%Canada 1.4%