Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Drogi dla Natury - kampania promocji zadrzewień w krajobrazie rolniczym

Gmina Michałowo w dniu 11.03.2015r. zawarła umowę Nr 1/2015/LIFE z Stowarzyszeniem Agencją Ekorozwoju Zielone Płuca Polski. Przedmiotem umowy jest m. in. stworzenie lokalnego programu zadrzewieniowego dla Gminy, ekspertyza i pielęgnacja 10 wybranych drzew oraz posadzenie 70 drzew na terenie uzgodnionym z Gminą.

Umowa została zawarta w związku z realizacją projektu pn. „Drogi dla Natury - kampania promocji zadrzewień w krajobrazie rolniczym jako siedlisk przyrody i korytarzy ekologicznych”, który wspierany jest przez program LIFE+ Unii Europejskiej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem głównym jest Fundacja EkoRozwoju z Wrocławia, natomiast na terenie Gminy Michałowo Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Agencję Ekorozwoju Zielone Płuca Polski. Realizacja działań planowana jest do 31.03.2016r.

Poland 86%United States 6% 1.4%Germany 1.4%