Vinaora Nivo Slider

Wydłużony termin zgłoszeń do konkursu na najlepszy produkt lokalny!

Rozmiar czcionki:

Gmina Michałowo, jako partner merytoryczny i organizacyjny, pragnie zachęcić lokalnych producentów do wzięcia w udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „MÓJ RYNEK – MÓJ PRODUKT 2015”.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod nr. 85 71 31 774 lub 85 71 31 776 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając swoje dane oraz rodzaj produktu spożywczego zgłaszanego do konkursu. Czekamy na zgłoszenia do dn. 10.04.2015r.

 

Producenci, którzy chcą wziąć udział w konkursie powinni do dn. 14.04.2015 r. dostarczyć osobiście zgłoszony produkt lokalny przeznaczony do spożycia. Po ogłoszeniu listy producentów wybranych do wzięcia udziału w II etapie konkursu, producenci będą zobowiązani do podpisania formularza rejestracyjnego w siedzibie Urzędu Miejskiego w Michałowie w dn. 14.04.2015 r. (warunek konieczny do zgłoszenia do II etapu konkursu).

 Celem konkursu jest wyłonienie na etapie regionalnym najlepszego produktu lokalnego przeznaczonego do spożycia, sprzedawanego na targowiskach, które uzyskały dofinasowanie w ramach programu „Mój rynek” oraz promocja najciekawszych produktów lokalnych, które można nabyć bezpośrednio od producenta. Produkty objęte konkursem muszą spełniać ogólne warunki wprowadzenia do obrotu, w szczególności wymagania w zakresie bezpieczeństwa żywności.

W pierwszym etapie konkursu powołane jury konkursowe wyłoni nie więcej niż cztery produkty, spełniające warunki, o których mowa w § 2 ust. 3, uwzględniając jednocześnie cechy produktów, o których mowa § 5, a następnie zgłosi je do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Na każdym etapie konkursu produkty będą oceniane w oparciu o następujące kryteria:

  1. Walory organoleptyczne – wyjątkowy smak i zapach.
  2. Funkcjonalność i estetyczny wygląd produktu/opakowania.
  3. Lokalne pochodzenie produktu.
  4. Związek z tradycją i kulturą.

 W ramach działalności SR KSOW planuje nagrodzenie laureatów szczebla wojewódzkiego, którzy będą reprezentować nasz region w finale krajowym. Wszyscy producenci zgłoszeni do udziału w konkursie przez Marszałków Województw będą mieli możliwość bezpłatnego udziału w pikniku Poznaj Dobrą Żywność, w ramach którego będą mieli do dyspozycji stoisko, w celu zaprezentowania swoich produktów.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu zamieszczonym poniżej.

 

Skład jury I etapu konkursu:

-       Jerzy Chmielewski – Zastępca Burmistrza Michałowa

-       Barbara Pacholska – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sokola

-       Marcin Siekierko – kierownik CPL Sokole

-       Ewelina Tomaszewska – pracownik UM w Michałowie

Lista laureatów szczebla lokalnego zostanie ogłoszona na stronie www.michalowo.eu

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny pod nr 85 7131 776

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, we współpracy z Marszałkami Województw. Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi poszczególnych etapów konkursu są m.in. gminy/powiaty, województwa, przy wsparciu Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Lokalnych Grup Działania oraz Lokalnych Grup Rybackich.

 

 

 

logo prow rynek

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Dzisiaj: 41
Wczoraj: 58
Bieżący tydzień: 228
Poprzedni tydzień: 322
Bieżący miesiąc: 1108
Poprzedni miesiąc: 1640
Ogółem: 188145

Poland 85.6%United States 7.3%United Kingdom 1.3% 1%