Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Michałowo w 2015 roku

Burmistrz Michałowa w ramach „Planu ochrony przed szkodliwością azbestu i program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Michałowo na lata 2009 – 2032” informuje, że przyjmuje zgłoszenia o ujęcie w projekcie: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Michałowo” w 2015 roku.

Projekt będzie sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w zakresie zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Dofinansowanie może wynieść do 100% kosztów kwalifikowanych zadania.

Koszty związane z zakupem i wykonaniem nowego pokrycia dachowego ponosi właściciel nieruchomości.

Dofinansowanie mogą otrzymać osoby fizyczne, które posiadają tytuł prawny do nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Michałowo, planujące w 2015 r. usunięcie wyrobów zawierających azbest ze swoich posesji.

w terminie niezwłocznym do dnia 10.03.2015 r. powinni złożyć do tutejszego Urzędu Miejskiego – ul. Białostocka 11 (pokój nr 5)

stosowny wniosek wraz z kompletem dokumentów (potwierdzenie zgłoszenia robót w Starostwie Powiatowym w Białymstoku, ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest, informacja o wyrobach zawierających azbest).

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Michałowie w Referacie Inwestycyjno – Geodezyjnym, tel. 85 713 17 81

Burmistrz Michałowa

Włodzimierz Konończuk

WNIOSEK o dofinansowanie zbiórki, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest